http://ornati.ge » warmatebebi » საგნობრივ ოლიმპიადებში წარმატებები
ინფორმაცია სიახლეზე
  • ნანახია: 1238
  • ავტორი: admin
  • თარიღი: 29-07-2011, 00:54
 (ხმები: 0)
29-07-2011, 00:54

საგნობრივ ოლიმპიადებში წარმატებები

კატეგორია: warmatebebi

     სკოლის  მოსწავლეების  მონაწეილეობას  ღებულობენ  საგნობრივ  ოლიმპიადებში  და  სხვადასხა  სახის  კონკურსებში.
მათემატიკურ კონკურს  `კენგურუ~-ში  3-ჯერ  გაიმარჯვა  სანდრო  მაჭარაძემ, ერთხელ  აიღო  რესპუბლიკაში  მე-2  ადგილი, 2-ჯერ  III  ადგილი,  ხოლო  რ-ნში  სამივეჯერ  I  ადგილი რომელიც  დაჯილდოვდა  ფასიანი  საჩუქრებით.
     თამარ  ლილუაშვილმა  ქართულ  ენასა  და  ლიტერატურაში  მოიპოვა  რესპუბლიკაში მე-2  ადგილი.
თამარ  ცხადაძემ  რესპუბლიკაში  მე-3  ადგილი. სალომე  მანაგაძემ  ქართულ ენესა  და მათემატიკაში  მოიპოვა  რესპუბლიკაში  ცალ-ცალკე  ორივე  საგანში  მე-2 ადგილი.
     საერთაშორისო თამაშ-კონკურსში “კენგურუ” ინტენსიურად მონაწილეობენ სკოლა “ორნატის” მონაწილეები, გარკვეულ წარმატებას აღწევენ და იღებენ სერტიფიკატებს, ასოციაცია “ბალავარის” მიერ.

 

კონკურსში “ლინგვისტ კენგურუ 2008-2009” წარმატებულად მონბაწილეობდნენ სკოლა “ორნატის” მოსწავლეები:
 სანდრო მაჭარაძე
 თამარ ლილუაშვილი
გურამ ლაბაძე
შოთა კამლაძე
მარი ბიბილაშვილი
ციალა ლაბაძე
თამარ აბულაძე
თამარ ფხაკაძე
თამთა ნადარეიშვილი
ლელა ლომიძე
ნუნუ კენჭოშვილი
ზაირა ოდიკაძე
მარიამ ლელაძე
გიორგი ლილუაშვილი
ნათია გაბრიჭიძე
ლაშა ლომიძე
დემურ ღიბრაძე
დავით ურიდმყოფელი
ნინო ფერაძე
ნათია ცქიფურიშვილი
ცოტნე ნიშნიანიძე
ლიკა გინიავა
ხატია სახვაძე
მაგდა ელისაშვილი
ავთანდილ ჭანკოტაძე
ცეზარ მშვენიერაძე
გრძელიძე მარიამ
ჭიჭინაძე ანა
ჭიჭინაძე ლანა
დათო კამლაძე
საშა აბულაძე
ლუკა მაჭარაძე
ზურაბ ბუცხრიკიძე
შალვა გრძელიძე
ბექა სარალიძე
ვალერი სარალიძე
ოთარ მახათაძე
ნათია მიქელაძე
ერეკლე პაპიძე
ონისე ოდიკაძე
ნატო მშვენიერაძე
მარიამ ნინკაშვილი
გიორგი ფხალაძე
ნინო სხილაძე
ბექა სამყურაშვილი
გიგი მაჭავარიანი
გიორგი იჩქიტიძე
ანა სხილაძე
ქეთი გუნიავა
გურამ კენჭოშვილი
დავით ფხაკაძე
ნოდარ გოგიაშვილი
თამარ ცხადაძე
ნინო მანაგაძე
თომა წაქაძე
მიშა ფხაკაძე
დავიტ ბარბაქაძე
ნინო ხოხიაშვილი
თამაზ ჭანკვეტაძე
დავით სხილაძე

`ჩაღლარის~  კონკურსში  გაიმარჯვა  სალომე  მანაგაძემ   და  იგი  დაჯილდოვდა კომპიუტერით.
VI- კლასელთა `ჩაღლარის~ კონკურსში გაიმარჯვა  ანა  ბერიკაშვილმა,  იგი  მიწვეული  იქნა ქ. თბილისში და  დაჯილდოვდა  ფასიანი  საჩუქრით.
ასევე  ორჯერ გაიმარჯვა  და  რესპუბლიკაში  მათემატიკასა  და  ქართულ ენასა  და  ლიტერატურაში  II  ადგილი  აიღო  შოთა  კამლაძემ.  რომელმაც  მიიღო  ფასიანი  საჩუქრები.
კომაროვის  სახელობის  თბილისის  მათემატიკური  სკოლის  მიერ  მოწყობილ  კონკურსში   გაიმარჯვეს ანა  და ლაშა კახიძეებმა.  გიორგი და ელენე იჩქიტიძეებმა  რომებმაც  სწავლა  გააგრძელეს  თბილისის  კომაროვის  სახელობის მათემატიკურ  სკოლაში.

თამარ  ფხაკაძემ  გაიმარჯვა  ქართულ  ენასა  და  ლიტერატურაში  რესპუბლიკაში  აიღო მეორე  და  მესამე  ადგილები,  რომელიც  დაჯილდოვდა  ფასიანი  საჩუქრებით.
რ-ნში მოწყობილ  კონკურში  `ჩემი  ქალაქის  ვარსკვლავი~ 8 ნომინაციიდან  სამ ნომინაციაში  ვარსკვლავი  აიღო   სკოლა  `ორნატის~ მოსწავლეებმა. (სალომე მანაგაძე – 1 ვარსკვლავი, ელენე იჩქიტიძე-2 ვარსკვლავი).
სკოლა “ორნატის” მოსწავლეები აქტიურად მონაწილეობდნენ ეროვნული სასწავლო ოლიმპიადის ტურებში. I ტურში მონაწილე 94 მოსწავლიდან II ტურში გადავიდა 77 მოსწავლე.
2010-2011 სასწავლო  წელს  სკოლაში  ჩატარებული  ღონისძიებები:
1. დედაენიოს შემობრძანება – ორგანიზატორი I კლასის დამრიგებელი მზია ბარამაძე.
2. საახალწლო კრნავალი – I, II, III, IV კლასები – ორგანიზატორები: ქეთევან სულაქველიძე, მზია ბარამაძე, ანა ბაბუხადია, Mმირანდა აბესაძე.
3. “ყველაზე წმინდა დედის ცრემლია” – დედის დღესთან დაკავშირებით VI-VIII კლასების ღონისძიება, ორგანიზატორი ქართული ენისა და ლიტერატურის მასწავლებელი ნინო სახელაშვილი.
4. “ქალი სიცოცხლის ნაზი სუნთქვაა” – ქალთა დღისადმი მიძღვნილი II კლასის ღონისძიება, ორგანიზატორი – ქეთევან სულაქველიძე.
5. “ქალი სამყაროს მშვენება” – ქალთა დღისადმი მიძღვნილი ღონისძიება
III კლასის – ხელმძღვანელი  III კლასის დამრიგებელი ანა ბაბუხადია.
6. IV კლასის  ქართული  ენისა  და  ლიტ-რის  მასწავლებელმა  Mმირანდა  აბესაძემ  მოაწყო  გასვლითი  ღონისძიება  აკაკი  წერეთლის  სახლ-მუზეუმში.
7. ქართული  ენის  დღეს  მიეძღვნა  სასკოლო  ღონისძიება  `ენა, მამული,  სარწმუნეობა~  ორგანიზატორი  ქათული ენისა და ლიტ. მასწავლებელი ნესტან გოგოლაძე.
8. თამარ  მეფის  ხსენების  დღეს  მიეძღვნა  თეორიული  კონფერენცია ხლემძღვანელი ნესტან  ცერცვაძე.
9. “ჩვენამდე, Dდღემდე ჯაჭვია გრძელი” – დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილი ღონისძიება VI-VIII კლასები – ორგანიზატორი ნინო სახელაშვილი
10. V  კლასში  გაიმართა  ინტელექტუალური  თამაში  გაიმარჯვა  დავით  წითელაშვილმა. მასწ.  ნინო  გუმბერიძე.  სკოლაში  მოეწყო სასწავლო  წლის  ბოლოს  მოსწავლეთა  ნაშრომების  გამოფენა.
11. “ციცქნა იას დღეობა” – III კლასის ღონისძიება – ორგანიზატორი ანა ბაბუხადია.
სკოლის  38  მოსწავლემ  მიიღო  მონაწილეობა  რესპუბლიკის  ესთეთიკური აღზრდის  ცენტრის მიერ  მოწყობილ კონკურსში:  `საუკეთესო   თარგმანი~, `საუკეთესო  კალიგრაფია~,   `ფანტაზია  და  მარჯვე  ხელები~.  აღნიშნულ  კონკურსში მოსწავლეებმა  და მასწავლებლებმა მიიღეს 20-I-ლი ხარისხის  დიპლომა   16-II-რე  ხარისხის  დიპლომა.  ასევე  დაჯილდოვდა  სკოლა  დიპლომით.
სკოლაში მე-5 კლასელთა შორის ჩატარდა კონკურსი “საუკეთესო სცენარის ავტორი”. კონკურსში გაიმარჯვა დავით წითელაშვილმა.
 სკოლა “ორნატის” მოსწავლეები მონაწილეობდნენე ქ. ზესტაფონში ჩატარებულ მხიარულთა და საზრიასნთა კონკურსში, მათ წარმატებით გაიარეს I და II ტურები და გადავიდნენ ფინალში. ნომინაციაში “მისტერ კავეენი” გაიმარჯვა სკოლა ორნატის XI კლასის მოსწავლემ ლევან ედიბერიძემ და მიიღო ფასიანიო საჩუქრები.
 სკოლა “ორნატის” X კლასის მოსწავლემ შალვა გრძელიძემ გაიმარჯვა ქართულ- ამერიკული სკოლა პროგრესის მიერ მოწყობილ რეგიონალურ ინგლისური ენის ოლიმპიადაში მოიპოვა სიგელი წარჩინებისათვის და ინგლისური ენის შემსწვალელ საზაფხულო სკოლა “პროგრესში” სწავლის უფლება.

 

 

ძვირფასო მომხმარებელო, თქვენ შემოხვედით საიტზე დაურეგისტრირებელი და არ გაქვთ ამ ტექსტის წაკითხვის უფლება.
ჩვენ გირჩევთ რომ დარეგისტრირდეთ და შემდეგ შემოხვიდეთ საიტზე.

კომენტარების დამატება

სახელი:*
თქვენი E-Mail:
კომენტარი:
ჩაწერეთ ორი სიტყვა, სურათზე ნაჩვენები: *